Historie Třem-Festu sahá do roku 2002, kdy se poprvé zrodila myšlenka o pozvednutí kulturního vyžití ve městě Třemošná, které do té doby nedisponovalo prakticky žádnou periodickou kulturní akcí (pomineme občasné vystoupení spíše regionálních kapel čistě bigbeatových stylů, kterých je ale všude stále až možná moc). Za podpory města tedy vzniká nultý ročník Třem-Festu, který se koná 22. 06. 2002 na hokejbalovém hřišti ve Třemošné od 15:00. Zde vystoupily skupiny Witchcraft (black metal Třemošná), Hudba Chleba (rock Plzeň), Znouzecnost (Plzeň), WooDooWooD (Třemošná), Buster Nixon (funky Plzeň) a Rogallo (plzeňská rocková legenda). Tehdejší počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak to byla velice zdařilá akce a hlavně to byl krok k tomu, aby se Třem-Fest stal tradiční třemošenskou kulturní akcí.

Další, tentokráte půltý ročník se konal 14. 06. 2003 na opět na hokejbalovém hřišti v Třemošné. Tentokáte vystoupily skupiny Noční Motýl, Rogallo, Sunset Strip, Ill Fish, Nasty Work, Hudba Chleba, WooDooWooD, Buster Nixon, Jiří Schmitzer.

Třetí ročník festivalu (09. 07. 2004) se přesunul do areálu hasičské zbrojnice. Krásné prostředí, nacházející se hned vedle toku Třemošenka, s sebou přineslo kromě peticí a stížností na hluk také dobré počasí a celá akce se velice zdařila. Určitě na tom měl zásluhu i výběr skupin: Ill Fish, WooDooWooD, Newman, Los Lososos, Status Praesents, Tleskač, Jolly Joker & P.B.U.
Recence zde.

22. 04. 2005 se Třem-Fest opět přesouvá, tentokrát do kulturního domu v Záluží. Vedení festivalu k tomu vede bezmoc ve výběru jakéhokoliv venkovního prostoru, který by vyhovoval jejich nárokům a samozřejmě obava z vyšších finančních nároků, které s sebou open airy nesou.
V KD Záluží však i přes toto se podařilo získat skupiny jako Tleskač a One Season Band Michala Pavlíčka. Dále vystupují Strangemind, Wishpull Myš, The Beránci, Tři Sestry Revival.

V KD Záluží se koná i následující ročník (17. 06. 2006). Zde vystupují skupiny Red Hot Chili Peppers revival Michala Pavlíčka jr., Buster Nixon (funky Vaška Křivance ex Burma Jones, Yana „Somy“ Somolíka ex basa třemošenský WooDooWooD……), GARAGE & Tony Ducháček a Kapela SNOO Karla Babuljaka (zakladatele známe skupiny Babalet, kde působil jako frontman Martin Tankwei).

V roce 2007 se místo konání festivalu opět nemění a 22. 09. 2007 se uskutečňuje další ročník. Zde vystupují skupiny jako již výše zmínění R.H.C.P. revival, z roku 2004 známí Status Praesents a nově skupina Krucipüsk.

V roce 2008 se po dlouhé době TŘEM-FEST přesouvá opět pod širé nebe, tentokrát premiérově do sportovního areálu v Záluží u Plzně (V Luhu). Akce připadla na poslední květnový pátek (30. 05. 2008) a vystoupily zde kapely Sunset Strip, Ill Fish, CBM23, Znouzecnost a Visací Zámek. Areál „V Luhu“ se ukázal jako dobrá volba i pro konání dalších ročníků.
Recence zde

V roce 2009 se TŘEM-FEST opět odehrává ve sportovním areálu „V luhu“ a v prosluněném sobotním odpoledni 23. 05. 2009 startuje tento ročník místní skupina Respekt, následně The Witch, Post-I-Noor (po 10letech), Atari Terror, Status Praesents, Apple Juice, Plexis, Tleskač a Pilsen Queen Tribute Band. Překvapením bylo vystoupení dnes již bohužel nežijící ikony třemošenského undergroundu Les Paula alias Pavla Lesa.
Recence zde

V téměř mrznoucím sobotním odpoledni 15. 05. 2010 ve sportovním areálu „V luhu“ začíná devátý ročník tohoto festivalu. Celý program otevíra vystoupení
písničkáře Adolpha, následovala skupina Nebylo nás pět, kteří zachránili situaci po té, co nedorazila skupina The End Of Colours – The Doors revival.
Dále pak set místní (pouze pro tuto příležitost znovu obnovené) skupiny WooDooWooD, Mordors Gang, Jasná Páka,
Pipes And Pints a celý večer uzavřeli Špejbl´s Helprs – AC/DC revival. Bohužel ze zdravotních důvodů nevystoupili ani Jolly Joker and P.B.U.

V den jubilejního desátého ročníku TŘEM-FESTu, nám všem také počasí moc nepřálo, avšak návštěvnost byla i přes toto negativum rekordní. Jak by také ne. V sobotu 14. 05. 2011 totiž vystoupila celá řada skvělých kapel jako Wohnout, Krucipusk, Plexis, Apple Juice, V3Ska. Celý program zahájil již tradičně písničkář Adolpho a následovalo vystoupení třemošenského orchestru TREMOLO pod velením Dalibora Bárty a následně vystoupení skupiny POPs.

Další ročník Třem-Festu se konal v sobotu 19. 05. 2012 a vystoupili na něm exkluzivně Michal Pavlíček spolu s Bárou Basikovou, Vilémem Čokem a Radkem Škarohlídem, dále Abraxas, The.Switch, Hentai Corporation, Tleskač, Náhradní díly (lidí), AM a Adolpho.

Třem-Fest s pořadovým číslem 12 se konal 25. 05. 2013 a na něm jako hlavní hvězdy vysotoupily skupiny Pipes And Pints a Blue Effect v čele s kytaristou Radimem Hladíkem.  Dále Fast Food Orchestra, Kníry, High Gain, Eine Kleine Bang Bang a pro velký úspěch opětovně i Hentai Corporation. Celý festival již tradičně zahájil Adolpho.

Třináctka ve spojení s dalším ročníkem Třem-Festu nebyla vůbec nešťastná, ba naopak. V sobotu 24. 05. 2014 se od 16:00 konal další TF, na kterém vystoupily skupiny jako KRUCIPÜSK, POŽÁR MLÝNA, PRAGUE CONSPIRACY, V3SKA, TRAUTENBERK, MORDORS GANG, DIRTY BLONDES a samozřejmě ADOLPHO.

V sobotu 23. 5. 2015 se uskutečnil 14. ročník Třem-Festu, na kterém vystoupily skupiny STO ZVÍŘAT, ATARI TERROR, HENTAI CORPORATION, TRAUTENBERK, FAITH IS MORE, CHEERS!, HIGH GAIN a samozřejmě ADOLPHO.

21. května se odehrál jubilejní 15. ročník. V tento prosluněný den vystoupily kapely WOHNOUT, FAST FOOD ORCHESTRA, TRAUTENBERK, GANG ALA BASTA, KNÍRY, POSITIVE MIND a za nemocnou skupinu V3SKA zaskočili naši oblíbenci HENTAI CORPORATION. Celou akci odstartoval pro změnu ADOLPHO:)

20. 5. 2017 a 16. ročník Třem-Festu, počasí klaplo na výbornou a stylový mix vystupujících kapel se opravdu povedl: VISACÍ ZÁMEK * PRAGO UNION (set s KAPELOU) * TRAUTENBERK * BURNING STEPS * Mr. LOCO * SLAPDASH * ZNOUZECNOST * ADOLPHO. Adolpho tentokráte výjimečně byl zase:))

V sobotu 19. 5. 2018 se odehrál již 17. ročník Třem-Festu, kde vystoupily kapely POLETÍME?, HENTAI CORPORATION, Michal Ambrož & HUDBA PRAHA , CIRCUS BROTHERS, MALIGNANT TUMOUR, V3SKA, MORDORS GANG, ADOLPHO GANG & TREMOLO.

V roce 2019 se Třem-Fest konal premiérově v pátek (17. 5. 2019) a to vzhledem k tomu, že skupina Wohnout, kterou jsme pro tento ročník pro vás chtěli zařadit do programu, měla tak nabitý program, že jedinou možností bylo festival posunout na pátek. Vzhledem k návštěvnosti jsme tímto také zjistili, že fanouškům našeho festivalu je vlastně úplně jedno, jaký je to den:))) a v tento prosluněný pátek se vás zde sešlu opravdu hodně. Kromě výše uvedených Wohnoutů, zde vystoupily skupiny Adolpho Gang, Znouzectnost, Plexis, Fast Food Orchestra a Ocho Ríos.

V roce 2020 se Třem-Fest vzhledem k pandemii koronaviru a tedy z hlediska nařízení vlády ČR neuskutečnil.

Bohužel ani rok 2021 nebyl pro Třem-Fest šťastný a opět vzhledem k pandemii koronaviru jsme byli nuceni přesunout tento ročník na rok 2022.

 

Skupiny, které jste mohli v minulosti slyšet na Třem-Festu:

WOODOOWOOD – mateřská skupina, okolo které to tenkrát všechno začalo.

BUSTER NIXON – funky formace kolem Vaška Křivance ex. Burma Jones (autora písní jako Samba v kapkách deště apod.)
(www.busternixon.com)

THE WITCH (dříve WITCHCRAFT)
(www.thewitch.czechian.net)

CHLEBA
(www.chleba-hudba.wz.cz)

ROGALLO – po tragickém úmrtí kytaristy, skladatele a krásného člověka Jardy Duroně, již bohužel neexistující rocková legenda.
(rogallo-rock.xf.cz)

NOČNÍ MOTÝL

SUNSET STRIP
(www.sunsetstrip.ic.cz)

ILL FISH
(www.illfish.cz)

NASTY WORK / NEWMAN
(bandzone.cz/newman)

JIŘÍ SCHMITZER
(www.osobnosti.cz/jiri-schmitzer.php)

LOS LOSOSOS
(www.loslososos.com)

STATUS PRAESENTS
(www.statuspraesents.cz)

RED HOT CHILI PEPPERS REVIVAL – skupina Michala Pavlíčka jr. a Jiřího „Kulicha“ Novotného

GARAGE & TONY DUCHÁČEK
(www.myspace.com/garagetonyduchacek)

KAPELA SNOO.KAREL BABULJAK
(www.snoo.cz)

JOLLY JOKER & THE PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE
(www.jollyjoker.org)

STRANGE MIND
(bandzone.cz/strangemind)

WISHPULL MYŠ
(www.wishpullmys.duchoslav.cz)

TŘI SESTRY REVIVAL
(www.revival.cz)

ONE SEASON BAND – skupina Michala Pavlíčka spolu s Milanem Cimfem (přední český producent) a Tomášem Hájíčkem (Krucipüsk)
(www.michalpavlicek.cz)

TLESKAČ
(www.tleskac.cz)

KRUCIPÜSK
(www.krucipusk.cz)

VISACÍ ZÁMEK
(www.visaci.cz)

CBM23 (CONTRA BONOS MORES TO FREE)
(www.cbm23.cz)

RESPEKT
(bandzone.cz/respekt)

POST-I-NOOR
(bandzone.cz/postinoor)

PLEXIS
(www.plexis.ic.cz)

ATARI TERROR
(www.atariterror.cz)

PILSNER QUEEN TRIBUTE BAND
(www.queentribute.cz)

APPLE JUICE
(www.applejuice.cz)

JASNÁ PÁKA
(www.jasnapaka.cz)

NEBYLO NÁS PĚT
(www.nebylonaspet.wz.cz)

MORDORS GANG
(www.mordorsgang.net)

PIPES AND PINTS
(www.pipesandpints.cz)

ADOLPHO
(bandzone.cz/adolphosolo)

ŠPEJBL´S HELPRS
(www.spejbls-helprs.cz)

WOHNOUT
(www.wohnout.cz)

V3SKA
(www.v3ska.cz)

TREMOLO
(www.zustremosna.cz/tremolo)

POPs
(www.pops.cz)

MICHAL PAVLÍČEK TRIO & BÁRA BASIKOVÁ & VILÉM ČOK
(www.michalpavlicek.com)

ABRAXAS
(www.abraxas.cz)

THE.SWITCH
(www.bandzone.cz/theswitch)

HENTAI CORPORATION
(www.bandzone.cz/hentaicorp)

NÁHRADNÍ DÍLY LIDÍ
(www.bandzone.cz/nahradnidilylidi)

AM
(www.bandzone.cz/agresivnimoc)

RADIM HLADÍK & BLUE EFFECT
(www.blueeffect.cz)

FAST FOOD ORCHESTRA
(www.fastfoodorchestra.cz)

KNÍRY
(www.bandzone.cz/kniry)

HIGH GAIN
(www.bandzone.cz/highgainplzen)

EINE KLEINE BANG BANG
(www.bandzone.cz/einekleinebangbang)

CHEERS!
(www.bandzone.cz/cheers)

FAITH IS MORE
(www.facebook.com/FAITH-is-MORE-658764300827661)

TRAUTENBERK
(www.bandzone.cz/trautenberk)

STO ZVÍŘAT
(www.stozvirat.cz)

GANG ALA BASTA
(>www.gangalabasta.com)

POSITIVE MIND
(www.positivemind.cz)

PRAGO UNION

BURNING STEPS

MR. LOCO

POLETÍME?
http://www.poletime.info/poletime/

Michal Ambrož & HUDBA PRAHA
https://www.facebook.com/michalambrozhudbapraha/

CIRCUS BROTHERS
https://www.facebook.com/BandCircusBrothers/

MALIGNANT TUMOUR
http://www.malignanttumour.com/cs/

MORDORS GANG
plzeňské rockabilly/psychobilly trio
https://www.facebook.com/psychobillypilsen.cz/

OCHO RÍOS (www.ochoriosmusic.cz)